مرد هراتی که سه همسر و 44 فرزند دارد، در تلاش ازدواج چهارم است.

مرد 53 ساله هراتی با وجود داشتن سه همسر، 26 فرزند و 18 نواسه برای گرفتن زن چهارم آماده می‌شود.

0 126

اگرچه در کشور های پیشرفته جهان شعار عموم “فرزند کمتر، زندگی بهتر” است؛ اما در کشور افغانستان با وجودی که اکثریت مردم در زیر خط فقر زندگی میکنند، داشتن فرزندان زیاد برای شان یک امر عادی می باشد.

در این میان میتوان به احمد آقا 53 ساله که بدلیل داشتن یک خانواده بزرگ از شهرت خاصی برخوردار است،با وجود داشتن 54 عضو خانواده، مدتیست که فکر و خیال گرفتن همسر چهارم را در سر می‌پروراند.
احمد آقا که باشنده ولسوالی کشک رباط سنگی هرات است، در حال حاضر 3 همسر، 16 پسر، 10 دختر، 7 عروس و 18 نواسه دارد؛ و جالب تر این که تمام این افراد همه باهم در یک خانه و زیر یک سقف زندگی میکنند.

احمد آقا میگوید:” من از زندگی‌ام راضی ام و اگر روزی یکی از فرزندانم در میان ما حضور نداشته باشد، احساس می‌کنم که چیزی را گم کرده ام.
وی میگیود که شلوغی را دوست دارد و هر اندازه که در خانه‌اش بیر و بار باشد، شور و شوق‌اش به زندگی بیشتر شده و از این وضعیت لذت می‌برد.

داشتن یک خانواده 55 نفره، بدون شک نیاز به درامد بالا برای تامین مخارج آن دارد، اما احمد آقا میگوید که او و فرزندانش همه باهم در یک دوکان نانوایی که از پدرش به ارث برده کار میکنند و یکی از فرزندانش نیز دوکان فلزکاری دارد.

احمد آقا میگوید که برای پوره کردن مخارج این خانواده بزرگ، گاهی نیز به خرید و فروش موتر می پردازد.

یکی از جالبی های زندگی احمد آقا روابط دوستانه او و فرزندانش است.
او میگوید: ” روابط میان من و فرزندانم “پدر- فرزندی” نبوده بلکه مثل رفیق باهم زندگی میکنیم”. من از روز اول برای فرزندانم گفتم که دوست دارید باهم رفیق باشیم یا پدر و فرزند؟ جواب همه پسرانم این بود که دوست دارند ما باهم رابه دوستانه داشته باشیم؛ و به همین خاطر است که بین ما هیچ راز پنهانی وجود نداشته و همه از اسرار همدیگر آگاهیم.”

آنچه اخیرا سبب شده که نام احمد بیشتر از قبل سر زبان ها باشد ، این است که احمدآقا با داشتن یک خانواده بسیار بزرگ باز هم دوست دارد تا فرزندان بیشتری داشته باشد و از همین خاطر تلاش دارد تا همسر چهارم را نیز بگیرد.
در همین حال پسران این مرد نیز از وضعیت خانواده راضی هستند و از تصمیم پدر برای گرفتن هسر چهارم حمایت میکنند.
به گفته فرزندان احمد، این ها همه روی یک سفره غذا می‌خورند و از این وضعیت همانند پدر شان لذت میبرند.

در کشور ما میتوان همچو خانواده احمد آقا، صد ها خانواده دیگر نیز پیدا کرد که فرزندان زیادی داشته و همه باهم در زیر یک سقف زندگی میکنند و روی یک سفره غذا میخورند.

این در حالی است که در کشور های جان اول فامیل ها تنها به داشتن یک یا دو فرزند اکتفا نموده و یاهم در برخی از کشور ها، بدلیل بلند بودن آمار نفوس شان داشتن فرزند زیاد محدود بوده و سبب برخورد قانونی با خانواده ها میگردد.

 

گزارش: نذیر هاشمی – خبرنگار مونیخ ژرنال در هرات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.