ورزشکار مهاجر، اما قوی و امیدوار !

0 247

محمد عرفان یوسفزی رزمی کار افغان که از دوسال بدینسو در مهاجرت بسر می‌برد، توانسته است در مسابقات کشتی پهلوانی مقام چهارم را در شهر نورنبرگ کشور المان از آن خود کند.
آقای یوسفزی در گفتگو با مونیخ ژورنال میگوید:” دو سال است که در مهاجرت به سر می برم، اما در این مدت توانسته ام در رشته مورد علاقه خود (کشتی پهلوانی و بوکس) تمرینات خویش را ادامه بدهم”.

عرفان که در شهر نورنبرگ ایالت بایرن زندگی میکند تا کنون در 20 مسابقه شرکت کرده است که از آن میان 15 برد و 5 باخت در کارنامه ورزشی خویش به ثبت رسانده است.

این ورزشکار افغان با اشتراک در یک مسابقه پهلوانی (گشتی) که در شهر نورنبرگ با اشتراک ورزشکارانی از کشور های عربی و آفریقا برگزار شده بود، توانسته است با کسب تقدیر نامه ای مقام چهارم را از آن خود کند.

آقای عرفان همچنان یک مدال نقره در بخش ورزش بوکس بدست آورده است و آرزو دارد روزی بتواندپرچم سه رنگ کشور را در میادین بین المللی به اهتزاز در آورد.

عرفان گفت: در اوایل دوران مهاجرت اکثرا افراد دچار افسردگی میشوند؛  اما باید مقابله کرد و یکی از راه های اساسی جلوگیری از افسردگی روی آوردن به ورزش است.

طبق اطلاعات، قرار است بتاریخ 18 ماه می سال روان میلادی،  مسابقه کشتی پهلوانی در شهر فرانکفورت کشور آلمان با حضور ورزشکاران مهاجر برگزار گردد. در این میان آقای عرفان آرزو دارد تا در این مسابقه نیز اشتراک نموده و به پیروزی دست یابد.

گزارش: رامین فرهمند- مونیخ ژورنال – مونیخ

ادیت: س.ع. سادات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.