ورزش برای زنان؛ فرصت و سلامت

0 176

ورزش برای زنان؛ فرصت و سلامت؛ عنوان برنامه ای بود که بمناسبت روز جهانی زن در شهرمونیخ آلمان برگزار شد.

این برنامه با ابتکار بانو مرسل نورزایی معاون کمیته امور اجتماعی، سلامت و فرصت های زنان در هیئت مشورتی مهاجرت شهرمونیخ و درهمکاری با هیئت مشاوره مهاجرت و خانم اختر جهان خان مدیر باشگاه کریکت زنان SSC مونیخ برگزار گردید.

مهمانان ویژه‌ای از جمله خانم الکساندرا گاسمن عضو شورای شهر و سخنگوی رفاه کودکان و جوانان مونیخ، مهمانانی از شهرداری و اداره صحت مونیخ؛ و شیر آقا نجاتی رئیس نهاد اجتماعی- فرهنگی امید در این برنامه اشتراک داشتند.

برگزاری مسابقه دوستانه کریکت بانوان میان اعضای باشگاه کریکت بانوان مونیخ با حضور ده ها تن از دختران فعال با پیام همبستگی و تقویت ارتباطات قسمت مهم این برنامه بود.

خانم مرسل نورزایی در گفتگو با مونیخ ژورنال هدف از راه اندازی این برنامه را ایجاد فرصت های لازم برای تقویت ارتباطات میان اقشار مختلف جامعه و توسعه همکاری میان نهاد های مختلف اجتماعی و فرهنگی در شهر مونیخ عنوان کرد.

خانم نورزایی افزود: من معتقدم ورزش در ضمن تقویت بدنی‌ افراد مسیری بسیار مساعد برای تحکیم ارتباطات و اشتراک گذاشتن لحظات شاد بین افراد است.

 

وی افزود :” هدف من این است که شهروندان که از کشورهای مختلف به مونیخ آمده اند را با هم آشنا بسازیم و پلی بین فرهنگ‌های مختلف بزنیم. این امر برای من بسیار مهم است، از طریق تجربیاتم می‌خواهم زنان را تقویت کنم و ورزش مساعدترین‌روش برای این مهم است.

خانم نورزایی میگوید که مونیخ شهری زیبا با امکانات فراوان است و او تلاش دارد تا مردمان سرزمین های مختلف ساکن در این شهر را به هم آشنا بسازد. او تلاش دارد تا مونیخ درسطح ایالت بایرن، مثالی قوی و به ویژه یک الگوی واقعی برای یکپارچه‌سازی ملت ها در تمام آلمان باشد.

 

از سوی دیگر خانم الکساندرا گاسمن عضو شورای شهر و سخنگوی رفاه کودکان و جوانان مونیخ میگوید که ما باید تمام زنان فعال و کودکان مربوط به هر نسل و نژادی که باشند را تقویت و حمایت کنیم.

او میگوید که مونیخ خانه مشترک تمام انسانهای ساکن در آن بوده و این وظیفه ما است تا برای توانمند سازی و حفاظت از سلامت شان تلاش کنیم.

خانم گاسمن خودش را با فرهنگ های مختلف آشنا میداند و میگوید با فرهنگ های گوناگون به ویژه به فرهنگ مردم افغانستان نیز آشنایی دارد.

به باور او برگزاری همچون برنامه های میتواند بر تقویت روابط فرهنگی میان ملت های مختلف ساکن در آلمان موثر باشد.

این برنامه با توزیع مدال های ورزشی برای بازیکنان کریکت و میزبانی از مهمانان به پایان رسید.

 

گزارش: سادات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.